تشخیص و درمان درد در سگ یا گربه

تشخیص و درمان درد در سگ یا گربه

تشخیص و درمان درد در سگ یا گربه

درمان درد در سگ یا گربه می تواند مشکل باشد، زیرا بر خلاف انسان ها که زمانی دچار درد میشوند که آگاه به آن هستند، درد در حیوانات بسیار سرپوشیده تر است. بنابراین، اغلب دشوار است که متوجه شویم حیوانات در واقع دچار درد هستند و از چیزی رنج می برند. از همه مهم تر آنها نمی توانند با شما صحبت کنند و شما را متوجه نوع و ناحیه درد خود کنند. بنابراین، مدیریت درد به یک مسئله مهم در دامپزشکی تبدیل شده است.
سازمان هایی بسیار زیادی (مانند : دانشگاه تنسی کالج دامپزشکی مرکز مدیریت درد حیوانات، دانشگاه ایالتی کلرادو کالج دامپزشکی، کنسرسیوم مدیریت درد حیوانات و…) همگی در زمینه درد و مدیریت درد در حیوانات مطالعه و تحقیق انجام می دهند. مطالعات نشان می دهد که مدیریت درد به علت کاهش استرس و افزایش حس سلامتی می تواند باعث شود حیوان خانگی دوست داشتنی شما عمر طولانی تری داشته باشد.
علائمی نشان دهنده درد در حیوانات
هنگامی که انسان ها احساس درد داشته باشند، آن را بروز می دهند اما هنگامی که حیوان خانگی دچار درد می شود به ندرت حتی کوچکترین صدایی از آنها در می آید. با این که حیوان خانگی شما نمی تواند صحبت کند ولی اغلب اوقات آنها علامت هایی را به ما می دهند که نشان می دهد آنها از برخی از انواع درد حاد یا مزمن رنج می برند. برخی از این علائم عبارتند از:

سکوت و آرامش غیر معمول، بی قراری، بی توجهی و یا بی میل بودن
ناله کردن، زوزه، یا به طور مداوم ایجاد صدا کردن
گاز گرفتن خود و یا کسانی که در اطراف آنها هستند
لیسیدن بخش خاصی از بدن به طور مداوم
نشان دادن رفتار های نامتعارف (به عنوان مثال: بیش از حد تهاجمی و یا مطیع بودن)
مشکلات خواب یا غذا خوردن
ظاهر آنها نشان می دهد که به دنبال محبت بیشتر از حد معمول هستند.
چگونه می توانید به حیوان خانگی خود کمک کنید؟

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید...
سگ ها و آسیب دیدگی

تشخیص و درمان درد در سگ یا گربه

در صورتی که شک کردید که حیوان خانگی شما دچار درد است، بلافاصله با دامپزشک خود تماس بگیرید. دامپزشک یک ارزیابی کامل پزشکی انجام داده و به شما کمک خواهد کرد علت درد و راه حل های بالقوه را متوجه شوید. مانند هر وضعیت پزشکی دیگر، مراجعه به دامپزشک بهترین گزینه در شناسایی و مدیریت درد حیوان خانگی شما است. مدیریت درد نیاز به تلاش گروهی دارد، اما نتیجه نهایی آن می تواند یک همراه و همدم شاد و سالم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید