محبوب ترین نژادهای سگ

محبوب ترین نژادهای سگ

با این که سگ‌ها را نمی‌توان جز حیواناتی دانست گه نگهداری ساده‌ای دارند، با این حال آن‌ها به یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در سرتاسر جهان تبدیل شده‌اند. انتخاب سگ مناسب، کار دشواری است و هزینه‌های نگهداری از این حیوان نیز می‌‌تواند بسیار بالا باشد. با این حال همه کسانی که از این حیوان دوست داشتنی نگهداری کرده‌اند به شما خواهند گفت که سگشان، به بهترین دوست آن‌ها تبدیل شده است.

محبوب ترین نژادهای سگ

با این که هر نژادی از سگ‌ها ویژگی و زیبایی مختص به خود را دارد، بعضی از نژاد‌ها بسیار محبوب‌تر هستند. در اینجا ما به بررسی 14 نژاد پرطرفدار می‌پردازیم.

14. گریت دین

نژادی پروش یافته توسط آلمانی ها که در سال 1887 توسط سازمان AKC به رسمیت شناخته شد. این سازمان به دلیل قدرت بدنی بالا این نژاد، آن‌ها را “آپولو سگ‌ها” می‌نامد. نژاد گریت دین دارای روحیه بالا، شجاع و نترس می باشد که رفتاری دوستانه داشته و به شما وابسته خواهد شد.

13. دوبرمن پینچر

نژادی با اندازه متوسط، بدنی ماهیچه‌ای و اصالتی آلمانی دارد. این نژاد نام خود را از لوییس دوبرمن گرفته است. او به دنبال نژادی بود که علاوه بر محافظت از داشته هایش، همراه و همدم او باشد. سازمان AKC در سال 1908 این نژاد را به رسمیت شناخت. دوبرمن را می‌توان نژادی قابل اعتماد و مهربان دانست.

12. داکسهوند

این نژاد جز خانواده هوند‌ها می باشد و حدود 300 سال پیش در آلمان ایجاد شد. این سگ‌ها امروزه به دلیل روحیه بالا، کنجکاو بودن و شخصیت دوستانه خود شناخته می‌شوند. موهای بلند و ارتفاع پایین بدن از ویژگی‌های این سگ‌ است. معمولا 3 نوع پوشش مختلف دارند که عبارتند از: موهای ساده و صاف، موهای سیم مانند و موهای بلند. داکسهوندها در اندازه های مختلفی وجود دارند.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید...
مسئولیت پذیری صاحبان سگ‌ها

11. هاسکی

در سال 1930 توسط AKC به رسمیت شناخته شد. ظاهر این نژاد یادآور مناطق بسیار سرد می‌باشد و دلیل آن نیز به خواستگاه آن‌ها یعنی سیبری روسیه باز می‌گردد. از این سگ‌ها برای کشیدن سورتمه‌ها استفاده می‌شده است و هنوز هم این نژاد در مناطق سرد کاربرد خود را دارد.

10. باکسر

باکسرها حیواناتی فعال و پرجنب‌وجوش هستند که جز اولین نژادهایی بوده‌اند که توسط پلیس آلمان به خدمت گرفته شده‌اند و در سال 1904 توسط AKC به رسمیت شناخته شدند.این نژاد دارای اندازه‌ای متوسط و صورتی کنجکاو می باشد. نژاد آن‌ها با بولداگ‌ها رابطه نزدیکی دارد. باکسرها حیواناتی صبور و محافظ هستند که آنان را نژاد مناسبی برای خانواده‌ها می کند.

9. روتوایلر

نژادی قدرتمند که در سال 1931  توسط سازمان AKC به رسمیت شناخته شد.
گفته می‌شود اوج شادی این سگ زمانی است که وظیفه‌ای به او سپرده شده است.
توانایی هوشی بالای روتوایلرها که با بدنی قدرتمند همراه شده است، آنان را به همراهانی قابل اعتماد تبدیل می کند. علاقه این حیوان به صاحب خود می تواند آن قدر زیاد باشد که بدون توجه به اندازه خود، خودش را در آغوش صاحبش پرت کند.

8. پودل

نژادی مشهور که به 3 دسته: اندازه استاندارد، مینیاتور و بسیار کوچک تقسیم بندی شده است. پودل‌ها به دلیل هوش و فعالیت زیاد نژادی شناخته شده هستند. علاقه زیادی به یادگیری دارند و تمایل آن‌ها به راضی نگه داشتن صاحب خود بسیار جدی است. در بین دسته‌های ذکر شده، اندازه استاندارد تمایل به فعالیت بیشتری دارد.

7. یورکشایر تریر

سگ‌های این نژاد اندازه‌ای بسیار کوچک دارند و از سال 1885 به طور رسمی شناخته شده هستند. سبک خاص و اشرافی هنگام راه رفتن دارند و در اواخر دوره ویکتوریا محبوبیت خود را کسب کرده‌اند. می‌توان گفت یورکشایرها برخلاف اندازه کوچک خود، شخصیت بسیار بزرگی دارند. شجاع و پرانرژی هستند و به نظر می رسد که از اندازه کوچک خود اطلاعی ندارند!

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید...
آشنائی با اصول پرورش سگ

6. بولداگ فرانسوی

این نژاد دو ویژگی شاخص دارد، گوش‌های خفاش مانند و شکل خاص جمجمه. بولداگ‌های فرانسوی مهربان هستند و تمایل زیادی به بازی کردن از خود نشان می دهند. این سگ‌ها برای خانواده‌هایی که کودکان کم سن دارند نیز مناسب می باشد. به طور ذاتی کمی لجوج هستند بنابراین هنگام تمرین آن‌ها باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید. در کل می توان گفت بولداگ‌های فرانسوی نژادی باهوش هستند که تمایل زیادی به راضی نگه داشتن اطرافیان خود دارند.

5. بیگل

جز خانواده هوند‌ها محسوب می‌شوند و اولین بار در سال 1885 توسط AKC به رسمیت شناخته شدند. نژاد بیگل اصالتا برای شکار خرگوش‌ها به کار می‌رفته‌ و هنوز هم به عنوان سگ‌های شکارچی مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال تمرین دادن این نژاد کمی وقت گیر و دشوار می باشد چرا که آن‌ها همواره در جستجو و ردیابی هستند. مطیع بودن بیگل‌ها در بهترین حالت به دلیل شخصیت مستقل آن‌ها، موقت است که البته در اکثر هوندها این موضوع مشترک است.

4. بولداگ

خواستگاه آن‌ها به جزایر بریتانیا باز می گردد و اولین بار در سال 1886 شناخته شده‌اند. بولداگ‌ها سگ‌هایی قوی همراه با اندام‌هایی محکم هستند. حیواناتی معقول، شرافتمند و قاطع هستند که شهرت خاصی به لجوج بودن دارند که البته به دلیل هوش بالای آن‌ها است.

3. گلدن رتریور

یک نژاد خیلی معروف که در سال 1925 توسط سازمان AKC شناخته شد. گلدن رتریورها حیواناتی فعال، گوش به زنگ و قابل اعتماد هستند. اصلا تعجبی ندارد که این نژاد تا این حد محبوب هستند چرا که آن ها حیواناتی بسیار مهربان همراه با رفتاری دوستانه هستند و علاوه بر این موضوع، سخت برای راضی نگه داشته صاحب خود تلاش می کنند.

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید...
همه چیز درباره نگهداری و نژاد جاپانیز آکیتا

2. ژرمن شپرد

نژادی باهوش و شجاع که بسیار وفادار هستند. ژرمن شپردها را می توان سگ‌هایی همه کاره دانست، هرچند که اوج قابلیت‌های آنان هنگام محافظت مشخص می شود.

1. لابرادور رترویر

یکی از محبوب ترین نژادهای جهان که در سه رنگ مختلف وجود دارد: زرد، سیاه و شکلاتی. نه تنها حیواناتی فوق العاده برای خانواده ها هستند بلکه به دلیل وفاداری و تلاش بی اندازه برای راضی نگه داشتن صاحب خود، به عنوان سگ افراد نابینا، گروه های جستجو و … نیز به کار می روند.

دیدگاهتان را بنویسید