اشتباهاتی که هنگام نگهداری از حیوانات خانگی مرتکب می شویم

اشتباهاتی که هنگام نگهداری از حیوانات خانگی مرتکب می شویم (قسمت اول)

اشتباهاتی که هنگام نگهداری از حیوانات خانگی مرتکب می شویم

در این مقاله ما به بررسی اشتباهات رایجی که هنگام نگهداری از حیوانات خانگی روی می دهد و نحوه مقابله با آن ها می پردازیم:
به سگ خود اجازه بدهید شما را به اطراف بکشاند

هنگامی که شما برای قدم زدن بیرون می روید، سگی که به خوبی آموزش ندیده باشد می تواند برای شما ایجاد خطر کند. به اعلام سازمان CDC (مرکز کنترل و پیشگیری بیماری) هرساله ده ها هزار نفر برای صدمات ناشی از سقوط (ناشی از همراهی کردن سگ ها و …) به اورژانس مراجعه می کنند.
بسیاری از این صدمات هنگام راه رفتن با سگ ها ایجاد می شود برای مثال هنگامی که توسط سگ خود کشیده می شوید! بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل، آموزش دادن سگ برای اطاعت کردن از شماست.
استفاده نکردن از داروهای ضد کک

حیوانات خانگی که از این داروها استفاده نمی کنند، تنها کسانی نیستند که به مشکل بر می خورند. کک ها به سرعت تولید مثل می کنند (به خصوص در تابستان) و در نهایت کل خانه شما را فرا می گیرند. کک ها می توانند بیماری های خطرناکی مانند طاعون را به انسان ها انتقال دهند. از دامپزشک خود برای دارو های ضد کک مناسب مشورت بگیرید و حتما به صورت دوره ای سگ خود را بررسی کنید.
عقیم نکردن حیوان خود

بسیاری از مردم تمایلی به عقیم کردن حیوان خانگی خود نشان نمی دهند اما باید توجه داشت که این عمل، نه تنها سلامتی او را به خطر نمی اندازد بلکه تاثیر مثبت هم دارد. عقیم کردن در نر ها باعث کاهش سرطان تخمدان و در ماده ها کاهش سرطان سینه را در پی دارد. همچنین نرهایی که عقیم شده اند رفتاری آرام تر دارند و احتمال کمتری وجود دارد که از خانه فرار کنند.
پرکردن بیش از حد ظرف غذا

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید...
آیا سگ ها می‌توانند تخم مرغ بخورند؟

این مورد یکی از شایع ترین اشتباهاتی است که افراد در مورد تغذیه حیوان خانگی خود مرتکب می شوند. در اغلب اوقات سگ ها و گربه ها بیشتر از نیازشان می خورند.
اگر غذا بیش از حد در دسترس باشد، آن ها کالری زیادی دریافت می کنند و در نتیجه اضافه وزن پیدا خواهند کرد. برای کنترل این موضوع به برچسب های روی مواد غذایی توجه کنید و از دامپزشک خود مشورت بگیرید.
مجبور کردن گربه خود به گیاهخوار شدن

افراد گیاهخوار گاهی سعی می کنند که سبک زندگی خود را با حیوان خانگی خود به اشتراک بگذارند. مشکل این است که گربه ها گوشت خوار هستند و برای زنده ماندن نیاز به مصرف گوشت دارند.
سگ ها برخلاف گربه ها قابلیت گیاه خوار شدن تا حدی را دارند اما اگر تصمیم به گیاه خوار کردن سگ خود گرفتید، حتما نظر دامپزشک خود را بپرسید.
توجه نکردن به اندازه کافی

درست مانند کودکان، حیوانات خانگی نیز نیاز به توجه دارند و عدم بازی با آن ها می تواند به عادت هایی مانند: پارس کردن، جویدن، کندن زمین و … منجر شود. گربه ها این مشکل را با چنگ زدن و تولید بیش از حد صدا نشان می دهند.
شما می توانید با پنهان کردن مواد مورد علاقه آن ها در اطراف خانه آن ها را سرگرم کنید یا به گربه خود اسباب بازی های مورد علاقه اش را بدهید.
عدم ارتباط مناسب با حیوانات جوان

در 7 هفته ابتدایی زندگی، گربه ها و سگ ها باید به انسان ها عادت کنند. بنابراین، شما باید به وسیله بازی و توجه کردن به آن ها اعتماد سازی کنید.
تنها گذاشتن سگ خود به مدت طولانی

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید...
سگ ها و آسیب دیدگی

8 تا 10 ساعت تنها بودن در یک صندوق، اتاق کوچک یا حتی محیط بیرون، برای اکثر سگ ها زمان زیادی است و می تواند به عادت هایی مخرب مثل: جویدن، زوزه کشیدن، پارس کردن و حتی افسردگی منجر شود. حتی یک سر زدن کوتاه از طرف شما در بین ساعات کاری می تواند جلوی خیلی از مشکلات ذکر شده را بگیرد.
تنها گذاشتن کودکان با حیوان

بسیاری از بچه ها عاشق حیوانات هستند، اما گاهی همین اشتیاق آنان باعث صدمه دیدن آن ها می شود. کودکان می توانند هنگام بازی زیادی خشن باشند و حالت دفاعی در سگ یا گربه ایجاد کنند.
هنگامی که حیوان جدیدی به خانواده شما وارد می شود، حتما روی بازی آن ها نظارت داشته باشید. برای کودک خود قوانینی مشخص کنید و به آن ها یاد دهید که چه رفتاری را در مقابل سگ ها یا گربه ها داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید